Talenty, pasja i wspaniała atmosfera!

Muzyka od zawsze była sposobem wyrażania, pasji i marzeń. 23 Powiatowy Konkurs Śpiewam, bo umiem, który odbył się w Goręczynie w miniony piątek 22 maja to wydarzenie, które daje młodym artystom możliwość zaprezentowania swojego talentu przed publicznością i jury, a także zdobycia cennego doświadczenia scenicznego. Konkurs widnieje na Kuratoryjnym Wykazie zawodów wiedzy i artystycznych, a patronat nad nim objął Starosta Kartuski. Jego organizację wsparli Powiat Kartuski, Gmina Somonino i lokalni sponsorzy. Wyjątkowość tego wydarzenia polega nie tylko na prestiżu, ale przede wszystkim na wyjątkowej aurze, która towarzyszy śpiewającym „perełkom” z terenu naszego powiatu. Każdy występ był wyjątkowy. W rodzinnej atmosferze, przy wsparciu organizatorów, gości i przemiłej publiczności, nasze lokalne talenty prezentowały swoje niezwykłe umiejętności wokalne. Nie brakowało emocji, wzruszeń, a nawet łez. Wszyscy wzajemnie się wspierali i doceniali. Ogromną zasługą wszystkich nauczycieli i rodziców jest to, że rozwijają zdolności dzieci i młodzieży kierując ich w stronę piękna muzyki i śpiewu. Zgodnie z dewizą konkursu, która brzmi: „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie wierz mi, Ci nigdy nie śpiewają!” – wielkie i piękne serca wszystkich zaangażowanych w przebieg konkursu tego dnia dało się wyraźnie odczuć.

23 uczestników oceniało Jury w składzie: Joanna Werochowska, Anna Baranowska – Bober i Natalia Gał.

Tegoroczni laureaci to:

w kat. I-III

I m. Aleksandra Fularczyk, Przodkowo,

II m. Aleksandra Elgert, Borcz,

III m. Zofia Patoka, Goręczyno,

Wyróżnienie Mia Kleinszmidt, Banino

w kat. IV-VI

I m. Kornelia Pawela, Borcz,

II m. Hanna Wojtaszuk, Banino,

III m. Antoni Korda, Goręczyno,

Wyróżnienie Jan Cybula, Kożyczkowo,

w kat. VII – VIII

I m. Weronika Elgert, Borcz,

II m. Izabela Szulecka, Chwaszczyno,

III m. Kinga Kwidzińska, Egiertowo,

Wyróżnienie Dominika Drawc, Goręczyno

Wszystkim gratulujemy i już zapraszamy za rok!