Śpiewam, bo umiem!

Śpiewam, bo umiem po raz XXII zgromadził młodych wokalistów z powiatu kartuskiego. To była prawdziwa uczta muzyczna połączona z piękna rywalizacją, wymianą doświadczeń i wspaniałą atmosferą. Nauczyciele z 16 szkół zjechali 3 czerwca do Goręczyna, by ich śpiewające perełki mogły zaprezentować się przed publicznością i jury . Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kartuskiego p Bogdana Łapy, przy wsparciu Gmina Somonino, i innych darczyńców. Rekordową liczbę 29 uczestników oceniało Jury w składzie: Joanna Werochowska, Mateusz Pawelczyk i Mateusz Labuda.

Należy podkreślić, że poziom prezentacji uczniowskich był bardzo wysoki, a wkład pracy nauczycieli i trenerów ogromny. Tegoroczni laureaci to:

w kat. I-III

I m. Aleksandra Fularczyk, Przodkowo,

II m. Lidia Kożyczkowska, Kiełpino,

III m. Zofia Patoka, Goręczyno,

Wyróżnienie Liliana Bigus, Prokowo

w kat. IV-VI

I m. Aniela Boryńska, Gowidino,

II m. Natalia Pobłocka, Sierakowice,

III m. Maria Opala, Banino

Wyróżnienie Agata Woźniak, Lisie Jamy,

w kat. VII – VIII

I m. Zuzanna Domaszke, Banino,

II m. Milena Wenta, Sierakowice,

III m. Alicja Malinowska, Banino

Wyróżnienie Aniela Leik, Kamienica Królewska,

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten wspaniały konkurs mógł się odbyć BARDZO DZIĘKUJEMY!